תפריט דפים
ליווי והנחיית תהליכי שינוי בהורות

אודותי

אודותי


יום רביעי אחד בשנת 2007. השעה הייתה שש וחצי בערב. בתי בת השלוש השתרכה אחריי בדרך מהגינה, ואחותה התינוקת המתוקה הייתה תלויה עליי במנשא, כששאריות עוגייה מרוחות עליו.
בדרכנו למעלית, עייפות ורעבות, פתחתי את תיבת הדואר, אספתי את המכתבים ועלינו הביתה. אחרי "מסע ההשכבה" (תרתי משמע), כשהשתרר שקט בבית, התפניתי להציץ במעטפה שבלטה מתוך ערימת הניירת. גיליתי שב"מכון אדלר" ריעננו את הקלסרים ושלחו חוברות מידע לכל אותם תועים ותועות שטרם נרשמו ללימודים במכון. רפרפתי על הטקסט ועיניי התעכבו על "מסלול הלימודים להנחיית קבוצות הורים בשיטת אדלר". לרגע הרגשתי שמשהו קורה לי בגוף: כמו התרגשות של ילד, שהצליח סוף סוף לבנות מגדל יציב מקוביות.
זה היה הרגע בו הבנתי שאני מוכנה. שמצאתי.
שאני יודעת, סוף סוף, מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדולה.

עד אותו יום הייתי "אמא בכוננות": כבר מהשלבים ההתחלתיים של ההריון הראשון. כל כולי הייתי דרוכה ומכוונת להגשמת המשפחה שייחלתי לעצמי, להגשים את עצמי כאמא במשרה מלאה וכהורה 24/7 (לא הייתי אז מסוגלת למשהו אחר).
במהלך שנות ההורות האינטנסיבית שלי חוויתי, כמו כולם, הרבה תהיות, שאלות, ספקות, חוסר ביטחון, תחושת כישלון (כן, מודה), עייפות, ועוד ועוד. ויחד איתם ידעתי גם כיף, שמחה, הגשמה, תועלת (לעצמי, לאחרים) והעצמה.
באותו יום, "היום של המכתב", הבנתי בהבזק של רגע שעכשיו תורי. סיימתי להתנהג כ"ילדת פוטנציאל" והתחלתי לעבוד וללמוד איך ליישם אותו. גיליתי שיש מקום לכולם: למשפחה שלי, לבן הזוג שלי, לעצמי, לייעוד המקצועי שלי. ועוד ועוד

היום אני יכולה לשתף ולחשוף את היכולות הקיימות בי. אותן יכולות שחששתי להודות בהן ולא העזתי להחצין (או ליחצ"ן…). במהלך לימודיי ב"מכון אדלר", עברתי על בשרי תהליכים לא פשוטים של מודעות עצמית והבנת נפש האדם. הבנתי שכל עוד לא אחווה הבנה וקבלה עצמית, לא יהיה לי מרגוע לעולם.
כמעט לא ייאמן, אבל זה קרה! המסע שלעולם שלא נגמר – התחיל. מסתבר שאף פעם לא מאוחר מדי להבין שאפשר לבחור אחרת. לפנות לדרך חדשה.
הרצון, המוטיבציה, האמונה בַּדרך ממקום של התמדה, נחישות והתנסות – כל אלה חזקים ומשמעותיים עבורי היום יותר מתמיד, ועל כן ניסיון חיי, הקשיים, השמחות, הלידות, האובדנים, הלימודים האינסופיים (מכל אדם, איש מקצוע או מסגרת לימודית) והידע שרכשתי – כל אלה הם העוגנים שלי, הם שגרמו וגורמים לי להיות מי שאני היום.
כיום אני מנחת קבוצות הורים בוגרת מכון אדלר , יועצת פרטנית ומלווה הורים במסע שלהם לעבר המקום שאליו הם  בוחרים להגיע, ואליו הם מנווטים את הספינה המשפחתית שלהם.
אשמח ללוות גם אתכם.
שלכם,

יוקי ששון